כולנו שותפים ורוכשים מטרים בבית הרב יורם

בית המדרש המאיר לארץ (ע"ר) 580654762
לעמותה אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה

עלות למטר: 3600 ש"ח
אנא בחר את מספר המטרים שברצונך לתרום

ניתן לבחור באופציית הוראת קבע ולחלק את הסכום למספר החודשים הרצוי ללא תפיסת מסגרת
פרטי התורם:
פרטי אשראי:
הושג
מתוך 50,000,000 76%

ליאל פ

100 ₪

להחזרת כל החטופים במהרה, ושנזכה לראות בביאת המשיח ובבנין בית המקדש עוד השנה

דניאל מלמוד

500 ₪

להגדיל תורה לזכות הרב יורם ומשפחתו

טליה ואור עמר

250 ₪

להצלחת כל עם ישראל

רועי יצחק שמש

3600 ₪

ירמיהו לוי

315 ₪

לישועה ברוחניות וגשמיות,שפע פרנסהבקלות כדי שבעלי יוכל להמשיך ללמוד תורה בנחת ובישוב הדעת.

שרי משולם

100 ₪

להצלחת משפחת משולם, לזיווגים הגונים בריאות איתנה וכל הישועות

פנינה חימו

360 ₪

טוען......

ממלכת התורה בדרום

בית הרב יורם

מבצר של תורה ותפילה

בימים אלו ניצבים אנו בתחילת בניית המשכן הקדוש "בית הרב יורם", שיהיה משכן מפואר להשראת השכינה, קומפלקס ענק ומגדלור רוחני ותורני שממנו תופץ ברחבי העולם כולו תורתו המאירה עתיקת היומין של אבינו מורנו ורבנו קדוש ה' רבינו יורם מיכאל אברג'ל זיע"א, תורה נפלאה הגואלת את כל הבא בשעריה של התורה מגלותו הפרטית, ומכינה את העולם כולו לגאולה הכללית, בחסד וברחמים.

מיקומה הגיאוגרפי של העיר נתיבות קרובה מאוד לאזור חם מאוד מבחינה ביטחונית, ובתקופות הסלמה ממחבלים ארורים העיר חוותה לא מעט הפגזות, על כן שם לו הרב למטרה עליונה להקים את הבניין העתידי בבניה מותאמת אשר כולו יהיה ממוגן על פי כל תקני משרד הביטחון, ואשר השוהים בו יוכלו להיות בטוחים ורגועים להמשיך את הפעילות העניפה של הפצת התורה כרגיל, גם בעתות הסלמה ומלחמה לא עלינו.

 

פירוט המבנה העתידי שיוקם בעזרת ה' יתברך

מרכז ממלכת התורה בדרום – 'בית הרב יורם' ישתרע על פני שטח רב בבניה של קרוב ל – 15.000 מ"ר, בתכנון מותאם ומדוקדק לפרטי פרטים, אשר ישתרע על פני כמה מפלסים שבעזרת ה' יאכלס בו את הפעילות העניפה של המוסדות.

"בית הרב יורם" יכיל בעזרת השי"ת:

·        בית כנסת מפואר – אשר יכיל כ-1,000 מקומות ישיבה, עם עזרת נשים המונה כ – 400 מקומות ישיבה, אשר ישמשו את בני הקהילה במשך השנה, ושיעורי הרב אשר מאות ואלפים באים לשמוע דבר השם, במיוחד בתקופות החגים ומועדי פנאי.

·        כוללי אברכים – בבניין ישכנו מגוון מסגרות של כוללי אברכים ובעלי בתים, ובראשם כולל דיינות שיצאו ממנו מורי הוראה ורבני קהילות לעולם כולו.

·        בית הוראה – בית הוראה פתוח לציבור הרחב לכל שואל ודורש דבר ה' זו הלכה.

·        חדרי שיעורים –  בכל מקצועות התורה אשר ימסרו ע"י רבני המאיר לארץ.

·        לשכת הרב – לשכת הרב אשר מקבלת מדי שבוע המון פונים מכל שכבות הציבור, ומתן מענה הולם לכל דורש השם.

·        מכון ההוצאה לאור "המאיר לארץ" – להפצת אורו ותורתו של אבינו מו"ר הרב יורם  אברג'ל זיע"א.

·        מקווה טהרה – מקוה טהרה רחב ידים, מהודר ומפואר, על פי כל כללי ההלכה וגדרי הקדושה והצניעות.

·        מרכז הדרכה – מרכז הדרכת חתנים והדרכת כלות, והדרכה זוגית לחיי נישואין מאירים שמחים ומבורכים.

·        חדרי אירוח – קומת הכנסת אורחים לשבתות ולמועדים מיוחדים, הן לנציגי מוסדות המאיר לארץ מהתפוצות, והן לרווחת בני הקהילה.

·        אולם אירועים – אולם אירועים וכינוסים, אשר ישמש את בני הקהילה בשמחות שלהם.

·        מרכז מורשת – מתחם מיוחד בו יהיו מוצגים כל פרטי חזונו ומורשתו וחייו של אבינו מורינו ורבינו רבינו יורם מיכאל אברג'ל זיע"א, שיאפשר לבאים מכל העולם ללמוד על תורתו ואורו.

 

'לכבודו ולזכרו' – קמפיין עולמי של גיוס המונים

זו העת שה' יתברך מצפה מאיתנו לנדבת הלב, להתגייסות המונית, שייטלו בה חלק רבבות עמך בית ישראל, בהרמת תרומה נפלאה לבית ה'. ובכוח נדבה זו יזכו שיהיה להם חלק נצחי בהשראת השכינה.

זוהי ההזדמנות של כל אחד ואחד מאיתנו, אוהבי רבינו יורם ומוקירי זכרו, לבוא לעזרת ה' בגיבורים, ולהירתם בכל ליבו נפשו ומאודו להצלחת המערכה, לגייס ממשפחתו מכריו וחבריו כמה שיותר תורמים שייטלו חלק בבית הקדוש "בית הרב יורם". וחלילה לנו להיות שאננים בשעה קדושה וגורלית זו!

ובפרט שעיקר ההתקשרות לצדיק לאחר פטירתו היא על ידי הפצת אורו ותורתו, והצדיק לא נשאר חייב למי שקשור בו… זו העת שעלינו להוכיח לצדיק עד כמה אנו קשורים בו ובתורתו.

וכך כתב אאמו"ר הרב יורם זיע"א בספרו הקדוש אמרי נועם:

"צדיק אמיתי מלווה את תלמידיו גם לאחר פטירתו ושומר עליהם בצורה בלתי רגילה. מי שזכה להיות קשור לצדיק, יש עליו שמירה עליונה בכל מקום שהוא נמצא. אך צריך לדעת, שכפי מידת ההתקשרות בצדיק, כך גם מידת ההגנה שמקבלים ממנו. מי שקשור מאוד לצדיק, ההגנה עליו תהיה עליונה ביותר".

מי מאיתנו אינו קשור לצדיק?

מי מאיתנו אינו זקוק להגנה ושמירה בעת הזו?

מי מאיתנו מוכן לוותר על הבטחת רבינו יורם שהוא ישמור עליו בשמירה עליונה בכל מקום שהוא נמצא?

מי מאיתנו אינו חפץ בשותפות אמיתית של קנין נצח בהפצת אור התורה?

וכפי שהכריז מורינו ורבינו רבי ישראל שליט"א בשער בת רבים:

"הנני מחזק את ידיהם של העוסקים במלאכה, וכל מי שיכול להוסיף עוד מטר, ולהגדיל את התרומה שלו תבוא עליו הברכה… ניתן להנציח ב'בית הרב יורם', לברכה, הצלחה, ישועה, פרנסה, לעילוי נשמת, ואני בטוח שכל מי שתרם לא יפסיד מכך…".

 

התגייסות כל גדולי ישראל למען – 'בית הרב יורם'

עם פתיחת המוקד המיוחד וקמפיין גיוס ההמונים למכירת המטרים ב'בית הרב יורם' שפועל במלוא העוצמה, גדולי ישראל מכל העדות והחוגים נרתמו למען הצדיק, ופרסמו מכתב חריג ויוצא דופן עליו חתמו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בראשם מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן, שקרא לציבור להצטרף למגבית 'לכבודו ולזכרו' לבניית 'בית הרב יורם' בנתיבות, לזכרו של הרב יורם אברג'ל זיע"א.

וכה הם הדברים שנחקקו באגרת הנדירה – עליה חתמו מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א:

"הנה ידוע בשער בת רבים פעולותיהם הברוכות של מוסדות "המאיר לארץ" בעיר נתיבות בראשותו והנהגתו של הגה"צ הרב ישראל אברג'ל שליט"א אשר מוסר נפשו למען הרבצת התורה והפצת תורה חובקת עולם במפעליו הכבירים בדרכו של אביו הגה"צ הרב יורם אברג'ל זצ"ל להעמיד הדת על תילה, ועתה ב"ה זוכה לפאר ולרומם את בית ה' ולהגדיל כח התורה בבניין רחב ידיים אשר יהיו בו כאלף מקומות ישיבה ובעז"ה ייהפך למגדלור של תורה ותפילה בעיר נתיבות".

"על כן הננו בקריאה של מצווה לקהל בית ישראל לעמוד ולסייע למפעל קדוש זה וכל המסייעים והתומכים בפעילות ברוכה זו בבניית מקדש מעט ולהיות שותפים לעשות נחת רוח לבורא עולם, הקב"ה ימלא כל משאלות ליבם לטובה ולברכה, ובכל אשר יפנו ישכילו ויצליחו ויזכו לשפע ברכה והצלחה בכל מעשה ידיהם מתוך עושר ואושר וכל טוב. אמן".

"ויה"ר שכל הזוכים ליטול חלק בבניין ביהמ"ד וביהכ"נ הגדול הזה, יזכו שהתורה הקדושה תימשך בזרעם לעד, ותהיה פרנסה מצויה בידיהם בריוח ולא בצמצום בכבוד ולא בביזוי ויראו בשמחת בניהם, מדה כנגד מדה הם פיארו את בית ה', ה' יתברך יפאר את ביתם".

 

הנחת אבן הפינה ל'בית הרב יורם'

במלאת שבע שנים לפטירתו של אבינו מורינו ורבינו, במעמד רב רושם, התקיים מפגן אדיר לכבודה של תורה. בהשתתפות רבבות עמך בית בית ישראל, ובמעמד גדולי ומאורי הדור נוצקה אבן הפינה לבנין המרכזי של ממלכת התורה בדרום – 'בית הרב יורם'.

במגילת היסוד שנטמנה ביציקת עמודי הבנין והוקראה בפני המוני המשתתפים, נחקקו שורות מרטיטות אלו:

בחמישי בשבת לסדר: "ונח מצא חן בעיני ה'", בליל יסוד, אור ליום הבהיר ז"ך בתשרי שנת חמשת אלפים שבע מאות ושמונים ושלוש לבריאת העולם, למנין שאנו מונים פה נתיבות עיר התורה והחסד ת"ו. שנת אלף ותשע מאות חמישים וחמש וחמש שנים לחורבן בית מקדשינו ותפארתינו.

בשעת רצון והצלחה נתכנסנו כאיש אחד בלב אחד המוני בית ישראל, ליצוק אבן יסוד לבית מקדש מעט – מרכז רוחני בית כנסת ובית מדרש מרכזי – רב פעלים המאי"ר לארץ אשר ברצות ה' יתברך שמו יקרא: 'בית הרב יורם', על שם אדונינו אבינו מורינו ורבינו עטרת תפארת ישראל איש האשכולות, איש שהכל בו, ממנו יתד ממנו פינה, צדיק יסוד עולם רבינו יורם מיכאל אברג'ל זכותו יגן עלינו ועל כל ישראל אחינו, אמן.

במלאת שבע שנים תמימות לסילוקו הננו באים בדחילו ורחימו, בלב הומה ונרגש, להקים יחד מקום גדול וקדוש על שמו שימשיך את דרכו ויפיץ את אורו ויגשים את שאיפותיו הטהורות.

ברצות ה' יתברך בית זה יהיה מושתת על אהבת ישראל אמיתית, מקום שיכיל כל יהודי באשר הוא, למצא מנוח לכל אחד לפרש שיחו וצקון לחשו ובקשתו לפני ה' יתברך, וכל מה שיעשה בו יהיה לשם שמים.

בעזרת ה' יתברך במעמד קדוש זה הננו מגלים דעתינו בשער בת רבים, שכל רצונינו ומאוויינו שבית קדוש זה יהיה מרכז עצום לגילוי שכינה בישראל על ידי ריבוי תורה ותפילה שישמעו בבית זה. וכל קול התורה התפילות והמצוות שישמעו ויעשו מבית זה בכל שעות היממה בלי נדר הכל יהיה לשם שמים.

לשם יחוד קודשא בריך הוא ושכינתיה לאוקמא שכינתא מעפרא וללא שום פניה חלילה, ואם עלה תעלה הרי היא בטילה ומבוטלת ביטול גמור ומוחלט.

אנו תפילה לפני אל שוכן מעונה שיהא בית זה בית גדול וקדוש לה' יתברך, שיקרב ליבם של ישראל לאבינו שבשמים, ויחיש את גאולת עם ישראל ברחמים. וזה הבית הגדול קטון יהיה מהכיל את רבבות אלפי בני ישראל שיבואו לשטוח צקון לחשם ושיחתם לפני ה' יתברך.

יהי רצון שישמע ה' כל תפילה ובקשה שתישמע מכל אדם שיבוא להתפלל בבית זה, וישלים לו המקום ברוך הוא כל צרכיו הגשמיים והרוחניים במילוי ובריוח.

ועל זה באנו החתומים מטה בערגה וכיסופים לגאולה ולישועת ה', במעמד המוני בני תורה שוחריה ואוהביה…"

 

מי לה' אלי

ההיקפים הנרחבים של הרתמות עם ישראל מכל גווני הקשת בחברה הישראלית, חרדים, חילונים, דתיים לאומיים, אשכנזים וספרדים, ממחישים את האהבה שיש לציבור הרחב לרבינו יורם זכותו תגן עלינו.

בהזדמנות נדירה ומיוחדת זו, כולנו נחלץ חושים ונתגייס בשמחה לקריאתו של בנו וממשיך דרכו, מורנו ורבנו עטרת ראשנו הגאון הצדיק הרב ישראל אברג'ל שליט"א הקורא מעומק ליבו לכל אחד ואחד מתלמידיו אוהביו ומקושריו: מי לה' אלי!

וכבר היה נוהג אבינו רבינו יורם אברג'ל לומר בהאי לישנא: 'מי שקשור בי כאן קשור בי שם, מי שחותם הוראת קבע כאן באותה חתימה נחתם לאתר לחיים טובים ולשלום לבריאות שמחה שפע וישע'.

וכן כאן מי שנרתם למטרה נעלית זו להיות שותף במוסדות הקדושים: המאי"ר לארץ ידע נאמנה שהוא שותף ישיר של אבינו מורינו ורבינו הצדיק רבי יורם מיכאל אברג'ל זיע"א וכמו שבחייו לא נשאר מעולם חייב למי שעשה לו טובה קל וחומר לאחר מיכן שהרי גדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם, אשר על כן הנני קורא בקריאה של חיבה ומעומקא דליבא מי לה' אלי.